Ušetřete své peníze výběrem správných světel

V současnosti zdražuje úplně všechno. Potraviny, elektronika, auta a samozřejmě také bydlení. Více rovněž platíme za vodu a plyn. Zdražování se pochopitelně nevyhnulo ani elektrické energii, která je rok od roku dražší a dražší. A to nejen pro domácnosti, ale i pro firmy. V posledních několika málo letech se tak ukazuje snaha domácností i soukromých firem udělat první poslední, aby se dalo na elektřině alespoň trochu ušetřit. Někde je to jednodušší, jinde o trochu složitější. Pro dobrý efekt není většinou nutné sahat po žádný drakonických opatřeních typu odstavení mikrovlnné trouby nebo jiných běžně používaných elektrospotřebičů. Jednak si tím uděláte život a něco málo složitější, jednak nedosáhnete kdovíjak velkého efektu.

žárovky u obrazů

Daleko lepší je zaměřit se na světelné zdroje, které všude používáte. Většina lidí používá jeden typ a obvykle se jedná o ne příliš úsporný typ. Možná se to nezdá, ale používání nesprávných světel vás může přijít hodně draho. Z finančního hlediska je daleko výhodnější koupit si led žárovky e27 https://www.lightpark.cz/led-zarovky/?par=patice|e27, které patří mezi nejúspornější světelné zdroje, které si můžete v našich končinách standardně zakoupit.
žárovky ve vodě

Nezní to sice příliš přesvědčivě, ale světelné zdroje mohou být opravdu velkými žrouty elektrické energie. Dobrým příkladem za všechny jsou kdysi standardní vláknové žárovky, které dobře svítily, ale zároveň rovněž i hodně hřály. To nejenže snižovalo jejich životnost, ale zároveň způsobovalo jejich vysokou spotřebu. Světla na led bázi ale fungují úplně jinak. Příliš se nezahřejí ani v případě, že jsou den dva bez přestání v provozu. Klidně na ně můžete sáhnout bez z toho, že se popálíte.

Investice do nových úsporných světel se tedy rozhodně vyplatí, a to i když led modely nejsou zrovna nejlevnější na trhu. Z dlouhodobého hlediska ale stojí za to při nákupu pustit nějakou tu korunu navíc. Nakonec na tom rozhodně vyděláte.