Jak zabezpečit nábytek při rekonstrukci domu


Chystáte na chalupě či v rodinném domě rekonstrukci a máte v plánu vynést většinu vašeho nábytku ven z domu na zahradu, kde jej uložíte pod provizorní přístřešek?

A co když zaprší

Jestliže dobře vycházíte s vašimi sousedy a neobává se na polosamotě, v rekreační oblasti krádeží, klidně můžete nábytek vynést na zahradu a zakrýt jej provizorně plachtou. Za stabilního teplého počasí, například v srpnu, by to mohlo vyjít, a opatříte-li prostor pohybovým čidlem, můžete být i bez obav z případných „náhodných“ nezvaných hostů, kteří si vaší činnosti povšimnou. Jenže ve hře je jiná věc, a sice vlhkost vzduchu, která bývá ve venkovním prostředí velmi proměnlivá, a například v důsledku ranní rosy anebo po uvolnění z dešťových srážek může některé části nábytku nevratně poškodit. Ještě problematičtější je to u kartonových krabic, do jejichž útrob vyskládáte oblečení, obuv, hračky, sportovní potřeby, malé kuchyňské spotřebiče, nářadí a další předměty, a voda a vlhkost se dostanou dovnitř, kde nemají co pohledávat.

ocelové kontejnery

Máme lepší nápad. Využijte dočasný pronájem kontejnerů ceník, ten vám sice naznačí, kolik za pronájem zaplatíte, ale nebude vám popisovat výhody, jaké z uložení vašich věcí plynou. Především jsou uvnitř plechového boxu zabezpečené před všemi povětrnostními vlivy včetně bouřky či krupobití, silného vichru a prachových částic. Můžete mít uvnitř i cenné předměty či starožitnosti, vloupání do kontejneru je velmi dobře slyšitelné a lupiči se tak prozradí i při sebemenším náznaku nekalé činnosti.

loď s kontejnery

Kontejnery měří na délku šest nebo dvanáct metrů a jsou vysoké a široké dva a půl metru – tomu musíte přizpůsobit místo na jejich uložení. Do toho šestimetrového by se měl vejít přibližně obsah dvoupokojového bytu bez kuchyňské linky, ovšem pokud budete nábytek kompletně rozebírat, úložný prostor využijete mnohem efektivněji.