Realizace s Crownfundingem

Představte si, že dostanete skvělý nápad, ale zbývá otázka: „Jak ho realizovat?“ Nejspíš se shodneme, že na prvních příčkách cesty k úspěchu jsou finanční prostředky, jejichž získání není právě jednoduché. Ale co kdyby Vám někdo řekl, že to není zas takový problém a řešení této komplikace by mohlo být relativně jednoduché a zajímavé.  Je pouze třeba vyvinou určitou dávku kreativity a zaujmout investory a i u této stránky věci Vám bude poskytnuta pomoc.
Slyšeli jste už někdy o „Crownfunding“? Jedná se o webové stránky, na kterých lze uveřejnit cíl vašeho projektu spolu s potřebnou částkou a cizí člověk, kterého váš nápad zaujme, přispěje finanční částkou, podle vlastního uvážení. Motivace je zpravidla posílena slíbenou odměnou či účastí na projektu.
začátek bohatství
Mezi takové stránky například patří v ČR:
·         Hithit
·         Startovač
·         Everfund
Nebo zahraniční:
·         Kickstarter
·         InderGoGo
·         Titl
Každá z těchto stránek má svá pravidla a specifika pro získávání peněz, uveřejnění projektu nebo pro neziskové organizace, které tímto prostřednictvím, většinou s nižšími poplatky, mohou získat určitou finanční podporu. Není tedy od věci si nejprve projít podmínky v rámci konkrétní stránky, aby vás později něco nepřekvapilo.

Obecně takovýto typ stránky nabízí pomoc při propagaci vašeho projektu, poradí vám, jak nejlépe zaujmout, ale není to samozřejmě zcela zadarmo. Buď je třeba zaplatit určitou paušální částku, nebo častěji se objevuje požadavek provize z úspěšného projektu. Ta se pohybuje mezi 4-9 procenty. Pokud projekt úspěšný není, peníze se ve většině případů vrací podporovatelům.
Nelze nic moc namítnout, jelikož takovéto stránky slaví velké úspěchy. Portálu Hithit, jakožto největšímu u nás, se již podařilo vybrat za dobu na trhu 28 milionů korun a částka se každý měsíc zvyšuje. Jeden z nejznámějších zahraničních webů Kickstarter, působící od roku 2009, získal na uveřejněné projekty již v přepočtu okolo 40 miliard korun.
puzzle bankovka
Chce to odvahu a jasný cíl se pustit na vlastní pěst do realizace svého projektu, avšak je třeba uznat, že takováto příležitost by Vám mohla komplikované začátky realizace vašeho snu o něco usnadnit a posunout vás blíže na dosah konkrétnímu cíli.