Nádrží to nekončí

Jestliže dosud nevlastníte bazén, ale uvažujete o tom, že byste si ho pořídili, je záhodno vás hned zkraje upozornit na to, že to nebude jenom a pouze ona nádrž na vodu, kterou si z obchodu přinesete. A pokud by se snad náhodou stalo, že byste si pořídili jenom tuto a vše ostatní odmítli, budete už záhy hořce litovat.
Aby totiž byl bazén bazénem a ne jenom jímkou, ve které je něco, co svou kalností sotva ještě aspoň trochu připomíná vodu, je potřeba nejedno další příslušenství. A další příslušenství jsou potřeba k tomu, aby člověk mohl to, co mu bazén nabízí, náležitě využívat.kluk na hladině.jpg
K udržování kvality vody je třeba mít i:

  1. bazénovou filtraci,
  2. bazénový vysavač,
  3. plachtu na přikrytí bazénu v době, kdy tento není využíván,
  4. síťku na vybírání nečistot z hladiny
  5. a přípravky bazénové chemie.

A aby mohla bazénová chemie plnit to, co se od ní očekává, nesmějí majiteli bazénu chybět ani bazénové plováky. Protože na takový bazénový plovák Techneco.euse jednoduše položí tablety, jež se mají ve vodě rozpustit a chránit její dokonalost, třeba ty s obsahem chlóru, i když pochopitelně nejenom ty, a tímto jednoduchým způsobem je zaručeno, že se účinné látky rozprostřou ve vodě rovnoměrně.
Takové plováky z odolného polypropylenu s obsahem UV stabilizátorů si jednoduše plují po hladině a díky tomu se dostane potřebných látek vší vodě rovnoměrně. A tato je tak vždy ideální pro to, aby v ní mohl kromě těchto plováků plavat klidně i člověk.plavec v bazénu.jpg
A když je po koupací sezóně? Ani pak není po plovácích. Jenom jsou ty ‚letní‘ nahrazeny ‚zimními‘, tedy dilatačními plováky, jejichž úkolem je pro změnu absorbovat tlak vznikajícího ledu a chránit tak stěny nádrže před mechanickým poškozením.
Plováky prostě nesmí u žádného venkovního bazénu chybět. Což veďte v patrnosti ve chvíli, kdy si půjdete svůj bazén pořídit. Bez nich byste jednou ronili jen hořké slzy.