Klimatizace v autě

Nové auta už ji většinou mají, ale ne všichni je využívají, víte, o čem je řeč? Klimatizace v autě. Mít v autě klimatizaci, to už je v řadě aut základní výbava. A pokud není, tak si ji na 99 procent dokoupíte, protože cestování v horkém létě v rozpáleném autě není nic příjemného.

Klimatizace dokáže v autě vytvořit příjemné prostředí, pokud jsou venku tropické teploty. Chladič klimatizace 1k0820411ah bude udržovat v autě teplotu, kterou si nastavíme, ale tady může dojít k problémům. Mnoho řidičů si nastaví teplotu, která je o mnoho stupňů nižší, než je teplota venku, a neuvědomuje si, že při vystupování a nastupování z a do auta, vystavuje své tělo velkému teplotnímu šoku a s největší pravděpodobností si užene angínu, nebo obdobný zdravotní problém.

klimatizace

Někomu klimatizace vadí a spustí mu alergickou reakci. Pokud jedete se zapnutou klimatizací na dovolenou třeba do Chorvatska, může se vám lehce stát, že tam celou dovolenou prosmrkáte. Pro vás je možná lepší otevřít si okénko. Můžete mít v autě klimatizaci, ale možná máte i obyčejný ventilátor, který alespoň rozproudí v autě vzduch.

Ale klimatizaci nepoužíváme jen v létě. V zimě se nám hodí topení a klimatizace umí i topit. Moderní auta mají vyhřívání, a to nejen aby se nám rozmrazilo zadní, ale i čelní sklo. Dokoupit se dá i vyhřívání sedaček nebo volantu, což může někomu připadat jako rozmazlenost, ale pokud rádi v zimě jezdíte lyžovat, vyhřívání sedaček opravdu oceníte.

klimatizace

Mít možnost udělat si v autě příjemné prostředí určitě přispívá ke komfortu řízení. Pokud trávíte v autě denně několik hodin, je klimatizace dobou volbou, není nutné se v autě potit. Jen pozor na správné nastavení teploty, která by měla o 5-7°C nižší, než teplota okolí. Když víte, že budete brzy v cíli, můžete postupně klimatizaci pomalu srovnávat s teplotou venku, abyste předešli tepelnému šoku.