Kolagenové přípravky, a který zvolit

Kolagen, neboli ve vodě nerozpustitelná bílkovina má zásadní roli ve tvorbě pojivových tkání každého člověka. Do určitého věku si tělo kolagen zvládá vytvořit samo v dostatečné dávce, a proto je pleť pružná a mladistvá. Kolem dvacátého pátého roku (což je však individuální u každého jedince) se začíná tvorba kolagenu v lidskému těle snižovat, a dochází tak k prvním známkám stárnutí, jako jsou vrásky, a potíže s klouby a šlachami. Pokud tedy chceme účinky stárnutí zpomalit, musíme kolagen doplňovat jinak, pomocí doplňků stravy. Jak na to?

ženská tvář

Čtěte

Na trhu existuje velké množství doplňků stravy obsahujících kolagen. Je však důležité si o každém přípravku něco přečíst, a zjistit, zda jsou jeho účinky dostačující. To poznáte dle množství a druhu kolagenu v jedné dávce. Minimální množství kolagenu v jedné dávce by však mělo být okolo 5000mg, což je množství, které v tabletách nelze docela dobře přijímat, proto jsou rozhodně nejlepší volbou nápoje, ať už rozpustné, nebo v tekuté formě. Dále je pak nejlepší rybí kolagen, který na rozdíl od vepřového a hovězího působí přímo na pleť, vlasy, a nehty.

Čistý kolagen?

Ačkoliv se některé výrobky chlubí tím, že obsahují pouze čistý kolagen, neznamená to, že jsou nejlepší. Ideální je totiž právě hydrolizovaný kolagen Orcacollagen rybí ve formě peptidů, doplněný o vitamín C, kyselinu hyaluronovou, zinek, acerolu, a biotin, které zvyšují jeho účinky v lidském těle. V tomto složení jej seženete například v nápojích Orca collagen, které se prodávají ve formě rozpustného prášku.

pihovatá tvář

Kolagen pouze pro ženy?

Kolagen je bílkovina, která funguje v každém těle stejně, a jediným rozdílem je množství potřebné pro účinek, s čímž nemá pohlaví co dočinění. Kolagen pouze pro ženy tedy neexistuje.

K čemu jsou tedy kolagenové doplňky stravy dobré?

Kolagenové přípravky ve správné formě pomáhají oddalovat stárnutí pleti, zpomalují tvorbu vrásek, ale také celulitidy, což je potvrzeno mnoha klinickými studiemi.