Krok za krokem k dokonale čistému bazénu

Na co se však často zapomíná a je velmi opomíjeno, vždy se před vstupem do bazénu osprchovat. Tím je tak eliminace zanesení prachu, nečistot, opalovacího přípravkdu do bazénu, což má negativní vliv na čistotu vody. Stejně důležité je ohlídat i děti a zejména ty nejmenší, aby neházely do bazénu písek, nemyly si v bazénu hračky z pískoviště apod.

 bazén na terase

Jestliže jste majiteli bazénu, který máte umístěn na chatě či na zahradě, ale není často využit, je v tomto případě ideální zastřešení nebo zakrytí. Tím je tak eliminováno znečištění od padajícího listí, drobného hmyzu apod. Zakrytí bazénu má pozitivní vliv i na udržení teploty vody a proti mechanickému znečištění. Není nutno vždy investovat do zastřešení, dobrou a kvalitní službu prokáže i krycí plachta.

 
Jak na údržbu čisté vody?

 

Aby koupání poskytlo maximální komfort a to i po zdravotní stránce, je velmi zásadní adekvátní a pravidelná údržba bazénové vody. Vše se zvládne snadněji v případě použití vhodného pomocníka

 

V rámci dokonalé péče a údržby o čistou vodu v bazénu se kombinují dvě varianty a to mechanická a chemická. Prostřednictvím mechanického čištění je důležité pravidelně během celé letní sezóny používat filtraci. Zároveň i dbát na časté propírání filtru a čištění ostatního filtračního zařízení.

 

Pro adekvátní chemické čištění vody v bazénu jsou k dispozici různé efektivní přípravky. Současně je vhodné též s těmito přípravky použít i stabilizátor či neutralizátor chloru. Co se týče obsahu chloru v bazénově vodě je optimální do tří miligramů na litr vody. Čím dál více je preferována bezchlorová údržba vody. Zároveň je velmi šetrná k lidské pokožce. Mezi bezchlorovou údržbu vody náleží ozonizace nebo úprava vody na mořskou. Zapotřebí je však počítat v tomto případě s vyšší finanční investicí. Nicméně se však jedná o investici do zdraví, což se rozhodně vždy vyplatí.

 bazén a jeho přístřeší
Jak na boj aneb eliminace řas ve vodě

 

Řasy se tvoří především v horku, které trvá po delší čas, ale zároveň i v případě deště či letních bouřek. Řasy se objevují na stěně bazénu. Stávají se tak velmi živnou půdou pro různé bakterie. Efektivní odstranění a zabránění tvorbě vodních řas je pravidelné používání produktů, které jsou určeny právě pro likvidaci a působí zároveň i preventivně proti vzniku řas v bazénu.