Éra notebooků pomalu končí

Ne, nejedná se o vtip. Společnost Razer nedávno přestavila prototyp s názvem Linda. Na první pohled vypadá jako notebook, ale když se podíváme detailněji, můžeme si všimnout, že v oblasti touchpadu je vložený smartphone, tím je v ukázkovém prototypu RazerPhone. Právě tento chytrý telefon obstarává všechny funkce, zároveň slouží také jako myš. Notebooková část slouží pouze jako monitor a klávesnice. Pokud tuto část nepotřebujete, jednoduše chytrý telefon vytáhnete.
informační technologie

Výkonem má zvládnout i náročnější hry

Toto je zatím jenom plán do budoucna. RazerPhone je sice výkonný smartphone, ale výkonem se nemůže rovnat herním notebookům. Je však jen otázka času, kdy se k takovému výkonu dostane. Nyní to výrobce řeší pomocí služby Nvidia Now, která je zpoplatněna měsíčním poplatkem, protože funguje na principu, že je výkon přesunutý na jiný počítač na internetu, který máte za tento poplatek pronajatý. Vám se pak ukazuje jenom stream hry, kterou však můžete ovládat jako na vlastním počítači. Toto je velmi chytré řešení, díky kterému nemusíte každých pár let utrácet velké peníze za vylepšování vašeho počítače nebo za koupi nového notebooku.
smartphone a kontinenty

Zatím je to jen budoucnost

Jedná se pouze o prototyp, který ještě potřebuje čas na vývoj, takže zatím není jasné, kdy se objeví na trhu. Je však jasné že půjde o novinku a vzbudí velký zájem. Dalším předmětem spekulací může být cena, která bude po vydání určitě vysoká.

Úplné vymizení notebooků nehrozí

I přes všechnu novou technologii mají klasické notebooky a ultrabooky hodně věrných příznivců, kteří na ně nedají dopustit a bude tomu tak i do budoucna. Notebooky se stále vyvíjejí stejně jako chytré telefony, to znamená že drží krok. Jediný rozdíl bude v tom, že bude na trhu větší výběr. Toto je však pouhý odhad, který nemusí být přesný. Může se stát, že společnosti vymyslí něco lepšího než notebook, pak by vymizení opravdu bylo možné. Toto je však myšlenka na delší časový úsek. Zatím konec notebooků nehrozí.