Čím vás překvapí betonový plot


Slyšeli jste již o stavební technologii betonového oplocení z železobetonových odlévaných sloupků a desek? Je to skutečně zajímavý objev, který usnadní práci i čas mnoha firmám i jednotlivcům. Když totiž potřebujete oplotit pozemek o větší rozloze, a je nutné plochu ukrýt před zraky vnějších pozorovatelů, jiné materiály, například tvárnice, kameny či cihly, vychází výrazně dráž. Čím vás ještě betonový plot může překvapit?

betonový plot

Rychlost výstavby – když stavíte zeď z cihel, berete do rukou jednu cihlu po druhé, a tím se značně zdržujete. Velmi podobné je to i s kameny a tvárnicemi. U plotů betonových https://www.montazmpc.cz/ je to jinak, tam se nejprve zabetonují do země ve dvoumetrových roztečích svislé sloupky, a mezi ně se pak metodou suchého zdiva pouze zasouvají jednotlivé desky, každá o rozměrech cca 50 x 200 cm. Jestliže máte k dispozici mechanizaci (kladkostroj či autojeřáb), plot se staví o poznání rychleji.

oplocení z betonu

Barva desek a sloupků – kdo se domnívá, že jde pouze o šedý beton, co připomíná vojenské opevnění, tak je vedle. Desky i sloupky se zhotovují v několika základních barvách, a komu nevyhovují, je možné plot dodatečně natřít fasádní barvou.

Kombinace s dřevem i kovem – plot lze velmi snadno kombinovat i s jinými materiály, nejčastěji s dřevem a kovem, ale teoreticky je možné využít i tvrzené sklo. A že mnohdy vypadá takové řešení k světu, se přesvědčíte na některých fotkách na Internetu.

Životnost – předpokládá se, že tato forma oplocení vám bude sloužit přibližně čtyři desítky roků, a to zcela bez údržby. Pokud to bude zapotřebí, lze beton natírat fasádní barvou, a samozřejmě se tu a tam vyplatí plot vyčistit tlakovou vodou nebo alespoň vodou z kbelíku a s pomocí kartáče. Na zdivo se časem usazuje prach a mohou tu růst mechy a lišejníky. Na kvalitu samotného betonu by to však nemělo mít zásadní vliv.