Umění pohybu neboli Parkour

Přišlo za Vámi Vaše dítě s tím, že chce dělat Parkour a vy zvažujete co to vlastně je a zda je to pro něj vůbec bezpečné. Když se podíváte na různá videa všude s hrůzou vidíte jak mladíci přeskakují z budovy na budovu. A vy jasně řeknete svému potomkovi, že ani náhodou. Než uděláte toto rozhodnutí je dobré se o tomto sportu dozvědět mnohem více. Parkour je pohybová disciplína francouzského původu při kterém parkurista neboli traceur přeskakuje různé překážky například větve, kameny, zídky, budovy, schody, zábradlí a jiné překážky v přirozeném prostředí. Smyslem je dostat se z bodu A do bodu B rychle a plynule.
fitness žena
Třešničkou na dortu u tohoto sportu jsou akrobatické skoky, které tento sport vyzdvihují na vyšší level. Této fyzické aktivitě se věnují nejen chlapci, ale také dívky. Při správném provedení je tento sport velkou zábavou a parkuristé se naučí nejen ovládat své tělo, ale také myšlení. Hlavním mottem tohoto sportu je být silný, abych byl užitečný.

Jak s parkourem začít?


Jak už bylo řečeno parkour je o zdolávání překážek v přirozeném prostředí a k tomu se využívá vlastní tělo. Každá překážka, která parkuristu čeká, znamená unikátní zdolání efektním způsobem. Aby byla tato aktivita bezpečná je potřeba tréninku. Nejde jít ven a začít skákat jako profesionál. Je dobré v začátcích vyhledat zkušenějšího parkuristu, který Vám rád poskytne do začátku spousty vzácných a dobře míněných rad a hlavně ukážou novému adeptovi jak na to. Důležité jsou i místa kde se trénuje. Parkour je o objevování těchto míst. Samozřejmě ve větších městech už existují i parkour parky které jsou na tyto tréninky vytvořené. Nejen že si tam dobře parkurista zatrénuje, ale může tam poznat nové kamarády a podělit se o postřehy.
parkouring

Jak se obléct na parkour


Stylový aktivita vyžaduje i stylové oblečení. Je to něco čím parkurista žije. Proto bylo vytvořená parkour móda. Je pohodlná a funkční. Sehnat se dají nejen kvalitní boty, které při skocích tlumí dopad, ale také pružné tepláky pro pohodlí při pohybu. Oblečení se dá sehnat v několika online eshopech.