Půjčovna dodávek vás zve k pobytu v krásném prostředí nedaleko Prahy

Půjčovny dodávek v Praze https://www.rentcarservice.cz/pujcovna-dodavek-praha, které si jejich klienti zamlouvají v Praze, vám vůz přistaví třeba pro celotýdenní pobyt. Můžete jej zasvětit vodáckému putování po Berounce. A proč zrovna po Berounce? Je to totiž výhodné z několika důvodů.

Není to z Prahy daleko – půjčovně dodávek je celkem jedno, kolik kilometrů s vozem ujedete, ale vám to asi jedno nebude. Čím blíže je zajímavá lokalita pro vodácké putování, tím lépe. Berounka je překrásná řeka, s mimořádně atraktivním okolím, zejména na horním toku, a nepotřebujete ujet stovky kilometrů, abyste se sem z Prahy dopravili. Ušetřené peníze za palivo jistě smysluplně využijete.

hrad Křivoklát

Je tu klid – pokud se vydáte na Vltavu, a ta je pro vodáky atraktivní až skoro u hranic s Rakouskem, tedy mnohem dál, než horní tok Berounky, počítejte s obrovským počtem vodáků. To se také projevuje v zaplněnosti kempů, stánků s občerstvením, restaurací a dalších prostor, kde se tito lidé pohybují. O nějakém klidném rozjímání nemůže být řeč. Na Berounce je to mnohem komornější.

skály na Berounce

Nepotkáte tu davy vodáků, nejde tu o komerci – splouvání Vltavy se v posledních letech proměnilo na komerční zábavu, kde také velkou roli hraje alkohol. Mnoho vodáků si tu vybíjí své negativní emoce a možná právě proto lidé, kteří mají raději pohodu, odtud mizí a přesouvají se jinam. Berounka je v tomto hledu ideální terén.

Skaliska vám učarují – Vltava je překrásná, to nelze popřít, ale Berounka rovněž. Nabídne vám navíc velmi působivé terény a jevy, které se na Vltavě nevyskytují, například vysoká skaliska s nádhernými rozhledy, které lákají fotografy pro kouzelné panoramatické záběry.

Řeka je klidná a přehledná – poklidný je i samotný říční tok, Berounka je přehledná, široká, bez nebezpečných a zrádných míst, i když je samozřejmě rozumné některé jezy nesplouvat, ale raději tu lodě přenést po břehu.