Letadlem s dětmi

Tak rádi byste se vydali na dovolenou, ale máte pocit, že vaše dítě cestu letadlem nezvládne? Nebo naopak pochybujete o tom, že takovou cestu a s tím spojeným stresem nezvládnete vy? A přitom se není čeho bát. Cesta letadlem není o nic náročnější než autobusem nebo vlakem. Je třeba se dopředu připravit a vše může probíhat hladce.
Za dítě do dvou let neplatíte plnou cenu za letenku, jen malý poplatek. Teda za předpokladu, že vám po čas cesty bude sedět na klíně. Pakliže byste chtěli samostatné sedadlo pro své dítě, je třeba zaplatit plnou cenu.
dítě v letadle
Co můžete vzít s sebou pro dítě?
Samozřejmě záleží na pravidlech dané letecké společnosti, se kterou cestujete. Ale ve výsledku, je to velmi podobné.
·         Na palubu můžete vzít pro dítě jedno zavazadlo, jako např. přebalovací tašku.
·         Další dvě položky lze odbavit (kočár, cestovní postýlka, autosedačka atd.)
To vše je již samozřejmě zahrnuto v ceně letenky.
Kočárek s sebou můžete mít až do nástupu do letadla, kdy ho složený a označený necháte u vchodu. Pracovníci se již o vše postarají a po přistání bude opět připravený u východu z letadla, případně si ho vyzvednete na zavazadlovém pásu.
cestování letadlem
Do letadla s sebou pak už dítěti můžete zabalit věci podle konkrétní potřeby. Samozřejmě jídlo a pití. To pak můžete podávat po dobu vzletu a přistání, kdy mohou obzvláště malé děti trpět na bolestivě zalehlé uši způsobené změnou tlaku. Dále pak hračky, knížky a vše, co dokáže dítě po čas letu zabavit. Pokud budete mít štěstí, vaše dítě zvuk hučícího letadla uspí, obzvlášť necháte-li ho, aby se před samotným letem trochu unavilo. Bude-li třeba můžete dítě přebalit na záchodě, kde je k dispozici přebalovací pult.
Pro zjednodušení na samotném letišti si můžete připlatit Fast Track a vyhnete se tak dlouhým frontám při rentgenové kontrole. Pro dítě je dovoleno množství tekutin podle potřeby.
Pokud cestujete s malým dítětem sami, neobávejte si v případě potřeby požádat o pomoc, ať už někoho ze zaměstnanců nebo z ostatních cestujících. Většina lidí má pochopení a rádi vám pomohou.