Hluboká nad Vltavou – co navštívit hned za rohem od Českých Budějovic

Pokud se nacházíte v Českých Budějovicích, město Hluboká nad Vltavou rozhodně nemůžete minout. Jedná se o město, které je z metropole jihočeského kraje vzdálené jen necelých 10 km. Jak již samotný název napovídá, jedná se o město protkané řekou Vltava.
Hluboká je vyhlášená několika turistickými cíli, které dozajista očarují i vás.
Základním tahounem bude jistě Zoologická zahrada, která nese název Ohrada a nachází se na samém okraji města, u rybníka. Tento komplex se neustále rozšiřuje a můžete zde nalézt všechny možné druhy zvířat, což jistě ocení především vaše ratolesti. Prostory Zoo jsou vcelku rozlehlé, zejména v nově zrekonstruované části, takže vás čeká jistě příjemná procházka a prohlídka zde žijících tvorů.
zámek hluboká
Pokud vás nelákají zvířata, zamířit můžete rovnou na zámek, který dominuje celému městečku a vidět jej můžete již z dálky. Nachází se na kopci a je velmi rozlehlý a pohádkový. Natáčelo se zde mnoho pohádkových filmů z české produkce a při výstupu na samotný vrchol a pohledu do romantických věží a přepychového průčelí jistě pochopíte, proč. Samotný zámek i vyhlídkový věž vám poskytne krásné pohledy na okolní město a krajinu, zejména na jaře a v létě. Kromě toho si nezapomeňte projít zámecké zahrady, které (pokud budou rozkvetlé) obvykle hrají všemi barvami a jsou příjemné na pobyt v přírodě.
plavání pelikána
Kromě těchto typických atrakcí rozhodně nezapomeňte obhlédnout okolí řeky Vltavy. Je zde postavená zbrusu nová cyklostezka se zastávkami Poněšice a Baba, kde naleznete kouzelné skalní vyhlídky na podkovu řeky olemovanou lesy. Tok je zde velmi klidný a procházku po cyklostezce vám zpestří pohled na starou oboru a její lesní uskupení. Vyhlídka Baba vznikla z místního starého stejnojmenného hradiště a je poměrně těžko dohledatelná. Nicméně pokud se vydáte z oblasti Hluboká – Zámostí k lesu po místní pěšince, tak abyste měli řeku po pravé straně, nemůžete ji minout.