Jak se osvobodit od úklidu domácnosti?

Určitě existuje početná skupina lidí (pár jich také znám), pro které je úklid v domácnosti radostí a koníčkem. S písní na rtech tančí po bytě se smetákem, mokrým hadrem, či prachovkou. Po skončení práce se potom zálibně dívají na své dílo: naleštěný, voňavý byt bez jediného smítka.
 mytí podlahy
Troufám si tvrdit, že skupina lidí, kteří uklízejí jen z nutnosti, a kteří by v tu dobu místo toho dělali radši něco úplně jiného, je ještě početnější. Dobrá zpráva je, že když vás to nebaví, uklízet nemusíte. Můžete si zavolat pomocníky. Existuje totiž spousta profesionálních úklidových firem. Dělala jsem si takový malý průzkum na internetu. Zjistila jsem, že tyto firmy sídlí většinou ve větších městech, avšak mají vymezený i určitý okruh v okolí (např. do 40 km), kam za vámi přijedou.
 
A jak to funguje? Vesměs tyto firmy nabízejí:
•        pravidelný běžný úklid (např. jedenkrát týdně)
              – tento úklid většinou zahrnuje utření prachu, umytí podlahy, vysávání, umytí kuchyňské           
                 linky, úklid koupelny a WC, vynesení odpadků
 
•        generální úklid (např. před svátky)
              –zahrnuje běžný úklid plus čištění koberců, sedacích souprav, mytí oken, praní záclon           
 
•        jednorázový speciální úklid (např. pouze čištění koberců nebo pouze umytí oken)
 paní na úklid
Každá firma má ceník svých služeb, kde orientačně zjistíte, kolik zaplatíte. Vždy však máte možnost domluvit si rozsah úklidu dle svých individuálních požadavků. Na cenu má vliv i velikost uklízených ploch a vzdálenost, kam za vámi pracovníci pojedou.
 
Při svém průzkumu na internetu jsem dále zjistila, že existují weby, kde si můžete vybrat paní na úklid. Funguje to tak, že si do vyhledávače zadáte město, kde potřebujete úklid udělat. Objeví se seznam registrovaných a prověřených paní, které jsou k dispozici poblíž vámi zadaného místa. Dozvíte se jejich křestní jméno, rozsah úklidových prací, které nabízejí, cenu za hodinu práce a také hodnocení od zákazníků. Pokud si některou chcete objednat, zavoláte jí, nebo napíšete, a domluvíte si s ní podrobnosti. Paní na úklid najdete například na webech hlidacky.cz nebo vyluxuj.cz.
 
Tím, že úklid přenecháte někomu jinému, získáte cenný čas pro sebe, který můžete věnovat odpočinku, rodině, nebo svým koníčkům.