Když není kde brát

Ačkoliv je pro soukromé podnikání jednoznačně typické to, že by se jím mělo dát vydělat, a to klidně i nepředstavitelně, nemohou si podnikatelé nejednou pochvalovat. Kolik z nich se totiž potýkalo, potýká a určitě i bude potýkat s finanční nouzí, a to navzdory tomu, že učinili, činí a učiní vše pro to, aby k tomu nedošlo! Prostě se hravě pokazí tu to a tu ono, nejednou něco nevyjde, zklame někdo z těch, kdo mají na toto vliv, a v konečném důsledku je nejenom po příjmech, ale mohou se dostavit klidně i dluhy. A nejednou může být takováto situace vysloveně neúnosná. A co pak?

mince ve sklenici

Pokud už k něčemu podobnému dojde, je pochopitelně nezbytné postarat se o to, aby podnikatel i jeho firma takovéto těžkosti přežili, a to pokud možno bez úhony a bezbolestně. To znamená, že je v takové chvíli nezbytné postrádané finanční prostředky někde sehnat. A to klidně i za cenu toho, že si soukromník na svoje podnikání půjčí v některé finanční instituci.

Jenže co taková podnikatelská půjčka v praxi znamená? Pochopitelně to, že podobný žadatel musí v první řadě dostatečně prokázat schopnost a ochotu splácet to, k čemu se půjčkou upíše. Což ale není tak jednoduché, jak by to mohlo někomu na první pohled připadat. Protože prokazování něčeho podobného obvykle znamená nutnost doložit vysoké příjmy, čisté registry dlužníků a další pozitiva. A zrovna něčím takovým se podnikatel v ekonomických nesnázích chlubit nemůže.

cizí peníze

A pak se určitě vyplatí nebankovní hypotéky bez registru, jejichž nejzásadnější přednost spočívá v tom, že se tu většina náročného prověřování žadatelů nahrazuje nezbytností zaručit se za takovou půjčku zástavou nemovitosti. Ten, kdo přinejmenším v tomto ohledu vyhoví, už má v podstatě vyhráno. A pokud není beznadějně ztracený, nebankovní společnost mu ve formě takové hypotéky rychle a výhodně pomůže.