Je revize elektriky skutečně nezbytná?

Jen málokdy si uvědomujeme, jak závislí jsme se stali na elektřině. Dnes by bez ní prakticky nic nefungovalo. Vidíme ji prakticky, kam se hneme. Je tedy až zarážející, jak málo pozornosti věnujeme jejím rozvodům.

Je to částečně způsobeno tím, že jsou z velké části ukryty ve zdi. To mimo jiné znamená, že je nevidíme. A jak praví známé úsloví, co oči nevidí, to srdce nebolí. Víme o nich, ale příliš si jich nevšímáme, tedy až do té doby, než nastane nějaký problém.

elektrikar1

Pravdou však je, že se rozvody v domech poškodí skutečně zřídkakdy. Mnohem častěji dochází k poruchám na venkovním vedení, které je přeci jen více namáháno, jelikož je vystaveno všem vnějším vlivům. To platí zvláště v letním období, neboť jeho součástí jsou i prudké bouřky, doprovázené silným větrem.

Avšak ačkoliv se zdá, že domácí rozvody jsou bezpečné, nemusí tomu vždy tak být. Koneckonců, jde o zařízení jako každé jiné, a dříve či později jeho životnost skončí. Je tedy nutné poznat včas první příznaky, abychom mohli učinit příslušná opatření. Nikdo totiž asi nechce přijít z práce domů a zjistit, že mu celý den nešla elektřina a že se mu veškeré potraviny v lednici a v mrazáku zkazily.

elektrikar2

I proto je důležitá pravidelná revize elektriky https://revize-elektro-revtech.cz/. Ta je prováděna odborníkem, a měla by proběhnout přibližně jednou ročně. Elektrikář zde zkontroluje elektrické vedení, které máte v domácnosti, a zjistí, zda je skutečně v pořádku. Může tak zachytit i malé poškození dřív, než se z něj vyklube velký problém.

Přesto mnoho lidí toto preventivní opatření zanedbává. Na jednu stranu je to pochopitelné, přeci jen, jak již bylo řečeno, se jedná o značně neporuchovou část vybavení domácnosti. Avšak to rozhodně neznamená, že by problém nemohl přijít.

Proto bychom neměli tyto preventivní prohlídky zanedbávat. Následky by totiž nemusely být zrovna pěkné.