Dřevostavba Nr.88 Turnov se hodí nejen do Českého ráje


Nr. 88 Turnov lavarohouse.cz je název mobilní dřevostavby, celoročně obyvatelné a zateplené. Samotný název evokuje lokalitu Českého ráje, jedné z nejkrásnějších rekreačních oblastí v České republice a my bychom vám rádi nastínili význam kontaktu s přírodou a přirozenou harmonickou krajinou v lidském životě.

bydlení na venkově

Čím dál více lidí si uvědomuje význam klidu a pohody a dává mu přednost před výší výdělku a lukrativností lokalit, které nám předhazují realitní kanceláře. Ceny nemovitostí na trhu se řídí především množstvím pracovních příležitostí a dostupností infrastruktury, případně turistickým ruchem, to je ale hodnocení svízelné a zkreslené. Mnozí z nás mohou již pracovat z domova a využít místa naopak odlehlá, kde se lépe a rychleji regenerují, a kde je velmi blízko k přírodním krásám. A přiznejme si, že lidem ve městech často chybí pohled na les, louku, rybník či jezero, a že za nimi cestují i desítky kilometrů autem.

konev na plotě

Téma mobilních dřevostaveb je dnes velmi diskutováno hlavně ze dvou aspektů – kvůli zajištění vlastního dostupného bydlení i bez hypotéky a zbavení se zbytečných nákladů v podobě nájmu a plateb v bytových domech, a pak kvůli pobytu v přírodě mimo město. Patříte-li také k lidem, kteří raději bydlí ve svém a žijí v poklidu a mají obavy, zda je dřevostavba dobře zateplena, zda jsou technicky domyšleny rozvody inženýrských sítí, jak se řeší vytápění a údržba objektu, doporučujeme návštěvu vzorového domu, abyste mohli pokládat konkrétní dotazy opravdu k věci a následně setřásli své pochybnosti.

Nízkonákladové bydlení – to je další zásadní důvod k tomu, zamyslet se nad svým životem, zda opravdu máte zapotřebí platit vysoké částky dodavatelům a distributorům energií a dálkového tepla a částky do společného fondu majitelů bytových jednotek. Mobilní domy poskytují příležitost využívat na svém pozemku vlastní studnu, fotovoltaické panely a kolektory na ohřev vody, sporák na propan-butan a krbová kamna na dřevo, čímž se téměř zcela vyhnete těm největším obvyklým platbám spojeným s bydlením.