Doplněk, který by na vašem autě neměl chybět

Být vlastníkem osobního vozidla je jistě velice výhodné, a to nejen díky tomu, že můžete jet kdykoliv prakticky kamkoliv. Může fungovat z části i jako mula.

Doplněk, který by na vašem autě neměl chybět

Naprostá většina českých, ale i zahraničních řidičů vlastní osobní vůz. Je to docela logické, jelikož osobní auta jsou hezká a dají se sehnat i za docela slušné peníze, pokud člověk chce. Dokonce se dají používat třeba i k přepravě menších břemen, pokud tedy nemáte v garáži nějakého špunta. Ovšem v případě, kdy budete chtít přepravit třeba velkou almaru, můžete narazit na problém. Do standardního osobního vozidla se totiž velká skříň nevleze. Tam je obvykle problém nasoukat i malou poličku. Řešením však nemusí být koupě dodávky či její zapůjčení, ale klasický vozík za auto.

Nové tažné zařízení

Tento navýsost prakticky doplněk je rozhodně dobrou koupí, která vás nemusí stát ani příliš mnoho financí. Vozíky tohoto typu sedají sehnat z druhé ruky za pár tisícovek, když má člověk štěstí. Ovšem i když najdete opravdu levný, stále pro vás bude nepoužitelný. A to z toho důvodu, že ho nebudete mít, jak ke svému vozu připoutat. Z toho důvodu je nezbytná ještě jedna drobnější investice, a sice do tažného zařízení.

Musí být nové

Na rozdíl od vozíku, není vhodné si kupovat tažné zařízení z druhé ruky. Nemuselo by se vám to totiž vyplatit. Je potřeba, aby tento doplněk byl v dokonalém stavu, jinak může přestat fungovat v tom nejméně vhodném okamžiku, díky čemuž pak může na cestě nastat katastrofa. V tomto případě je tak více než vhodné vyhýbat se inzerátům a dalším podobným pobídkám, které mohou být z hlediska ceny sice lákavé, ale nakonec by se vám tato transakce nemusela vyplatit.

Tažné zařízení

Správný výběr

Je potřeba být obezřetný nejen co se týče stáří tažného zařízení, ale i značky. Mnoho lidí si stále myslí, že si mohou koupit jakékoliv a stejně ho ke svému vozidlu nějak nainstalují. To je samozřejmě hrozně naivní a také nebezpečné. I když ho nakonec nějak upevníte, nečekejte, že budete fungovat tak jak má. Dříve nebo později se uvolní, a to bude velký problém. Nakupujte vždy takový model, který je určen jen a pouze pro váš vůz, nikoliv pro jiný. Dokonce i auta stejné značky, ale jiné řady používají jiné druhy zařízení. Na to pozor.