Jakou záruku můžete zvolit za hypotéku?

Jestliže se zajímáte o nebankovní hypotéku, pak jste si jistě všimli jedné významné skutečnosti – k tomu, abyste tento úvěr mohli získat, je vyžadováno ručení nemovitostí.
Na takovou podmínku narazíte na hypotečním trhu jedině u nebankovních společností, a pak také u americké půjčky. Proč tomu tak je?dlaždice z bankovek.jpg
Jedná se o to, že jak nebankovní hypotéky, tak bezúčelový americký úvěr vycházejí žadatelům o peníze maximálně vstříc a pro jejich poskytovatele znamenají nemalé riziko. A takové vysoké riziko je potřeba vhodně kompenzovat – právě tím, že za svůj úvěr budete ručit nemovitostí. V takovém případě je jasné, že se budete maximálně snažit, abyste splátky i s úroky hradili vždy včas a pečlivě, protože v opačném případě vám hrozí, že o záruku v podobě nemovitosti přijdete. A pokud se náhodou dostanete do finančních problémů, tak má váš věřitel jistotu, že jeho peníze nebudou navěky ztraceny, ale že si svou ztrátu bude moci kompenzovat prodejem vaší nemovitosti.koberec z euro bankovek.jpg
Je jasné, že většina žadatelů si příliš vybírat nemůže. Mnoho lidí má k dispozici maximálně jednu, možná dvě nemovitosti, které mohou k ručení využít, někteří nemají dokonce žádnou. Ovšem i na nemajetné lidi nebankovní hypotéky pamatují. Ten, kdo není schopný poskytnout vhodnou záruku, musí najít ochotného spoluručitele, který se za jeho půjčku zaručí svým vlastním majetkem.
Ovšem pokud jde o konkrétní nemovitosti, máte mnoho možností na výběr. Klidně můžete ručit i garáží anebo zahradní chatou, v podstatě jde jen o hodnotu takové nemovitosti. Čím bude vyšší, tím vyšší úvěr můžete získat.
Ani hypotéka na družstevní byt FAHD anebo hypotéka na pozemek není ničím výjimečným. I v takovém případě se jedná o cennou záruku, oproti které můžete mít v kapse pořádně tučný úvěr na cokoli, co budete potřebovat.
A jakmile svůj úvěr splatíte i s úroky, vaše nemovitost bude opět vaše a bez věcného břemena.