Oblíbené sedací vaky pro dokonalý relax

Velikost

Internetové obchody nabízí spoustu takových pohodlných sedáků, ale mnohé z nich využívají prostého triku reklamní fotografie. Na fotce totiž může výrobek vyznít jako naprosto odlišný od reality, což se projeví především v jeho rozměrech. Podobné peripetie si užijete, jestliže budete nakupovat v e-shopech oblečení, udávané velikosti totiž vůbec nemusí znamenat, že vám kalhoty nebo bunda dokonale padnou, i když jste se pořádně přeměřili.

vak

Obří sedací vak zkrátka nemusí být tak obří, jak se na fotce zdálo. Zapamatujte si jednoduchou technickou pomůcku – do 250 litrů objemu jsou určeny pouze modely pro děti do 12 let. Dospělý člověk by měl mít již velikost 300 – 350 litrů, přičemž rozměr šířky a délky základny by měl být alespoň 140 cm. Vaky pro dva musí mít objem kolem 400 – 450 litrů.

Povrch sedáku

Koženka nebo kůže – na pohled atraktivní, z hlediska praktičnosti poněkud problematické vzhledem k tomu, že na holou kůži se lepí. Při posazení do měkkého podloží vás sedák obejme, a pokud na něm sedíte jen v šortkách nebo dokonce v plavkách, nemusí to být příjemný pocit.
Nylon a polyester – velmi kvalitní povrchy a také nejoblíbenější – jsou nesmírně odolné, pevné a praktické i na údržbu. Dalo by se říci, že jde o dobrý poměr ceny a vlastností.
Manchester, juta a bavlna – ryze přírodní materiály se pro tyto účely příliš nehodí, zvláště za přítomnosti domácích mazlíčků, které je velmi brzy svými drápky nenávratně poškodí. Z hlediska pohodlí jim však nelze nic vytknout.

sedací vak

Výplň

Ta představuje velice zásadní volbu, přesto je často podceňována. Vnější rozměry a materiál zkrátka snadno posoudíte, s výplní to tak snadné být nemusí. Buďte v tomto případě velmi opatrní a dostatečně se informujte o tom, co je uvnitř. Produkty s polyesterovou drtí jsou ty nejhorší na trhu, trvanlivost těchto výplní je velice omezená a do roka můžete uvažovat o novém výrobku.
Sáhněte po výplni z kuliček EPS (speciální polystyren)o velikosti 4 – 6 mm a hustotě polystyrenu 20g /l. Hustota nižší než 15g/l se nedoporučuje, neboť se častým namáháním materiál brzy nenávratně zdeformuje. Menší a větší průměr kuliček zas znamená ztrátu pohodlí.