Ubytování v Českých Budějovicích pro putování na kolech v okolí Třeboně a Českého Krumlova

Ubytování České Budějovice penziony, to je perfektní možnost, jak si užít fantastickou dovolenou v konceptu cykloturistických jednodenních výletů. Výhodou jihočeské metropole je její poloha, nachází se nedaleko atraktivních míst, která byste neměli nechat bez povšimnutí, pokud toužíte poznat jednu z nejkrásnějších oblastí Evropy – Jižní Čechy. Soukromý penzion vám zajistí potřebný klid a zázemí, odkud se můžete vydat každý den jinam. Můžete třeba využít těchto dvou tipů:

pohled na Krumlov

Veselský okruh (lehká trasa) – výchozím bodem bude Stráž nad Nežárkou, tady zaparkujete auto a vydáte se na kolech směrem na Jemčinu a podél Nežárky k jezu Metel, na Hamr a do Veselí nad Lužnicí. Z Veselí proti proudu Lužnice zavítáte k Veselským pískovnám, kde je báječné koupání. Odpoledne můžete pokračovat po červené turistické značce podél rybníků Překvapil, Naděje, Láska a Víra do obce Klec a dále k hrázi rybníka Rožmberk. Cestou si nenechte ujít prohlídku klapkového jezu u Frahelže a písečného přesypu Slepičí vršek u obce Lužnice, podvečerní slunce vám nádherně obarví hladiny rybníků do blankytně modré. Závěr okruhu završíte jízdou po hrázi Rožmberka ke Staré Hlíně a podél rybníka Vyšehrad do obce Stříbřec s cílem ve Stráži nad Nežárkou.

Vltava v Krumlově

Krumlovský okruh (středně náročná trasa) – zde bychom mohli zvolit výchozím bodem vodácký kemp pod hradem Dívčí Kámen, zde ponecháte vůz a na kolech se vydáte do Holubova a Krasetína a odtud po cyklostezce 1168 budete postupně stoupat k vrcholu Kleti. Je odtud nádherný výhled do krajiny Blanského lesa. Následně budete Mechovou cestou klesat k rozhledně Granátník a dále k Novému Dvoru a Nádražnímu předměstí v Českém Krumlově. Po prohlídce zámku, zámecké zahrady a historické části města pokračujete cyklostezkou Greenway k obci Srnín a ke klášteru Zlatá Koruna. Odtud pak okruh uzavřete jízdou do Plešovic a Svatojakubskou cestou zpět do Třísova a do kempu u Dívčího Kamene. Nad Třísovem v osadě Nad Vsí je krásné přírodní koupaliště a působivý výhled do okolní krajiny.