Dbáte na správnou výživu svých mazlíčků?

V posledních letech se stále více chovatelů a majitelů psů a koček zamýšlí, jaký způsob výživy je pro zdraví jejich čtyřnohých chlupatých přátel, a pro jejich dlouhý život bez nemocí to nejlepší. A to je moc dobrá zpráva.

pes a kočka

Čím krmíte vy?

Existuje několik variant výživy a krmení pro psy a kočky. Každá z těchto variant má své skalní zastánce. Z těchto variant výživy jmenujeme:
pouze granule
pouze, anebo občas konzervy
pouze konzervy
vaření rozličného masa i s přílohou
zbytky z kuchyně
rozličné kombinace všeho

Poslední dobou se však začíná objevovat i varianta syrové výživy. To znamená poskytovat psům a kočkám
ü syrové maso
ü syrové kosti
ü syrovou zeleninu

Druhy krmiva

Z druhů krmiv jsou nyní na trhu dostupné tyto:

Termicky extrudovaná suchá krmiva

· Mrtvé krmivo. Tyto termicky extrudované granule se vyrábějí při teplotách okolo sto dvacet až dvě stě stupňů celsia. Během těchto vysokých teplot se však zničí všechny obsažené bioaktivní látky, jako jsou například enzymy a vitamíny. Dále se během výroby granulí poškozují bílkoviny, tuky, stopové prvky a také minerální látky.

· Umělé vitamíny. Do termicky extrudovaných krmiv se po znehodnocení přírodních vitamínů a dalších, pro zvířata důležitých bioaktivních látek přidávají synteticky vyrobené vitamíny a minerály. To znamená množství chemie, která je obsažena v těchto granulích. Tyto synteticky vyrobené látky v granulích jsou biologicky málo využitelné, neboť nad přírodní látky není.

· Umělá ochucovadla. Aby byly granule pro domácí mazlíčky lákavé, přidávají se do nich k dosažení vábivé vůně a chutě synteticky vyrobené příchutě. Granule potom obsahují vysoké množství sladidel, glutamátu a jiných éček. Takto jsou chuťové buňky psů a koček uváděny v omyl.

domácí zvířata

Suché krmivo lisované za studena
· Živé krmivo. Krmiva, která jsou vyrobena touto šetrnou technologií, jako je lisování za studena, zaručují, že vysoké množství vitamínů, minerálů a dalších bioaktivních látek bude zachováno v přírodní podobě.