Co znamená levně se přestěhovat (nejen) v Praze

Když vám nabídne stěhovací firma levné stěhování v Praze, co to pro vás znamená a jak toto avízo pochopit?

Čas jsou peníze – pro někoho je důležitější svůj čas využít pro nějakou zakázku (výrobní proces, prodej zboží, pěstitelská činnost atp.), zatímco stěhování vám jej ukrojí a stane se pro vás ztrátovým. Je-li váš čas pracovně strávený opravdu smysluplný anebo dokonce nutný pro vaši prosperitu, pak nemá význam nad tímto rozhodováním dlouho přemýšlet. Stěhovací firmy se dnes dovedou postarat i o demontáž nábytku nebo balení věcí a mohou vás přestěhovat na klíč. Se zárukou na odvedenou práci a s pojištěním.

sedací souprava v obýváku

Zdravotní aspekt – představte si situaci, která se může stát kdekomu z vás. V průběhu stěhování, kdy přenášíte automatickou pračku, se vám uvolní popruh a pračka vám spadne na nohu. Anebo vás povalí na schodech starožitná skříň, skřípne vazy v koleni nebo způsobí vnitřní krvácení do břišní dutiny. Následná hospitalizace vám způsobí ušlý zisk z vaší podnikatelské činnosti a dlouhá rekonvalescence to rozhodně nevylepší. Vsadíte-li na stěhováky, jde veškerá práce na jejich vrub, i riziko případného úrazu. Nejste zodpovědní za jejich karamboly, ale hlavně jsou to profesionálové, kteří dobře ví, co dělají.

stěhovací karambol

Víc škody než užitku – stěhování svépomocí se může značně prodražit, nemáte-li potřebný grif, sílu, zkušenosti či pomůcky a sázíte na své schopnosti, které mohou u některých břemen selhat. Výsledek pak může být fiaskem – při přenášení akvária vám rupne sklo, při stěhování televizoru vám přístroj upadne na zem a přestane fungovat, při rozmontování nábytku strhnete závit a bude nutné spojovací čep odvrtat a nahradit jiným, přestěhujete chladničku naležato a nastanou problémy s kompresorem, při přenášení těžké velké palmy jí polámete listy a rozbijete drahý keramický květináč a mohli bychom ve výčtu katastrof pokračovat donekonečna.