Trampolína 305 jako cvičební pomůcka a zároveň eliminátor stresu

Jak zvítězit nad chronickým stresem

Doplňujte živiny – chcete-li vyhrát nad stresem, je pochopitelně žádoucí odstranit stresový faktor – prapůvodní příčinu, ale ne vždy je to v našich silách, anebo to jde jen velmi pomalu. Však to znáte – přetížení v zaměstnání i doma, milion povinností a málokdo vám odpustí chybu, řešíte finance, mezilidské vztahy, vybavení domácnosti, auto, pojištění – je toho zkrátka moc. Jedním z prvních kroků, které byste měli kromě odpočinku a spánku zvládnout, je přesedlat na zdravější jídelníček. Co takhle nějaké oříšky, semínka, dopřát si celozrnný chléb místo rohlíků. Zkuste hrachovou kaši, cizrnovou pomazánku, fazolový guláš, více čerstvé zeleniny, syrovou červenou řepu, zelný salát, zdravé tuky atd.

trampolína s ochrannou sítí

Zacvičte si na trampolíně – proč zrovna na trampolíně, napadne vás, vždyť existuje tolik sportů, kde se uvolňují endorfiny. Trampolíny jsou velmi svérázné nářadí, kde se při pohybu střetávají dvě protichůdné fyzikální síly – gravitace a odstředivá síla. Na tomto principu je založen veškerý úspěch tohoto pohybu, byli si toho vědomi samotní tvůrci, kteří si první výrobek tohoto typu nechali patentovat, a samozřejmě to věděly i kmeny „primitivních civilizací“, které si vyráběly malé pružné skákací plochy již před staletími.

skákání na trampolíně

Skákání na trampolíně 305 Goodjump.cz lze s trochou nadsázky přirovnat k houpání, kdy na vnitřní orgány působí různé tlaky, tím se perfektně rozproudí lymfa, zvýší činnost krevního oběhu, začne se zvyšovat vitální kapacita plic a zároveň posilovat většina svalů včetně těch zanedbávaných. Dáte si pořádně „do těla“ a přitom vám nebude připadat, že jste již vydali tolik kalorií. Je to mnohem lepší způsob, jak se rozhýbat, než třeba běh ve volné přírodě. Odrazy od pružné plochy rovněž nepřetěžují klouby a tak si tu dobře zacvičí i lidé v pokročilém věku. A co je hlavní – hormony štěstí se uvolní velmi rychle, zároveň se utlumí hormony stresové, a vy přece potřebujete zvítězit nad depresemi, splínem a chronickým stresem.