Jak vybrat pohovku pro všechny účely?

Ať už se jedná o designový kousek nábytku, jehož hlavním posláním je jen tiše stát a pěkně vypadat v interiéru, nebo jde o funkční rozkládací víceúčelovou a mnohdy obrovskou sedačku, je čistě jen na nás jaký typ a styl zvolíme. Přesto je ale třeba brát zřetel na prostředí, do kterého by pohovka měla zapadnout. Je to přece jenom věc, která by měla být krásná, čistá, elegantní a zároveň stylová, moderní a pokud možno co nejvíce pohodlná.
jezevčík na pohovce
Přes den ji máme převážně připravenou pro případné návštěvy, upravenou a vyzdobenou hezkými a příjemnými polštářky, v odpoledních hodinách již na ní mohou řádit děti a večer slouží jen nám samotným pro zasloužený odpočinek a sledování oblíbeného filmu. Možná se ale také nevyhneme tomu, abychom na ní uložili náhodné nocležníky. V takovém případě by měla být sedačka praktická. Na výběr je z mnoha variant. Rozhodně v tomto okamžiku oceníme pohovku rozkládací, jakožto alternativní možnost spaní. Když ale na ní, například z důvodu málo místa, plánujeme dlouhodobé spaní, je vhodné pořídit i tu s úložným prostorem, kam schováme denní polštáře a ty na spaní společně s přikrývkou vytáhneme. Také je ale potřeba koukat po takové sedačce, která je určená pro denní spaní. Na tvaru až tak moc nezáleží, protože se vždy přizpůsobuje dané místnosti a prostoru.

tři polštářky

Někdo má rád sedačky malé a rovné, jiný zase velké do písmene „U“ nebo tolik oblíbeného „L“. Jak je to ale s barvami? Pokud jste trošku extravagantní, výběr potahových látek na sedačku je plná škála. Pro koho jsou barvy životně důležité, jeho odrazem bývá i barva pohovky. Zeleně křiklavé abstraktní vzory na oranžovém podkladu ale asi nebude zrovna trendem mezi interiérovými kousky nábytku. Střídmější odstíny černé, šedé, bílé a také kávy, žluté a hořčice určují do očí bijící první dojem obývacího pokoje. Introverti vybírají raději opatrně, kdežto extroverti svoji povahu dávají jasně najevo veselými barevnými doplňky, které v případě změny jednoduše vymění za jiné. Každopádně barva pohovky by měla ladit se závěsy nebo kobercem. Náš byt tak působí příjemně a útulně. Také materiál by měl být v jednom z rozhodnutí o koupi. Koženka nebo textilní potah už to dotáhly tak daleko, že jsou otěruvzdorné a dostatečně odolné. Nakonec kdo si nemůže z jakéhokoliv důvodu dovolit pořídit velkou rozkládací pohovku, na trhu jsou k dostání i rozkládací křesla.