I těžká obezita se dá porazit

I těžká obezita se dá porazit

Hubených lidí je u nás stále docela dost, ale občas to na ulici vypadá, že by spíše v našem národě převládali plnoštíhlí či přímo obézní jedinci. Vzhledem ke skladbě stravy valné části národa to však není nic překvapivého. Často jíme nezdravě, a ještě se k tomu skoro vůbec nehýbeme. To pak není divu, že kilogramy letí nahoru. A není to dobrá zpráva, jelikož lidé s velkou nadváhou mají mnohem vyšší šanci na rozvoj různých civilizačních chorob. Ty, jelikož jsou obvykle chronického charakteru, se s člověkem často táhnou po celý jeho život. To mu způsobuje celou řadu potíží, nemluvě o přílišném zatížení zdravotnického sektoru.

Jablka

V domácích podmínkách se nejideálněji zjistí obezita pomoci BMI Bmikalkulacka. Samozřejmě, že ani to není stoprocentní ukazatel, ale kdo se nechce nechat vyšetřit u odborníka, může použít právě BMI a výsledek bude víceméně odpovídat realitě. Pokud si někdo takto obezitu zjistí, měl by s tím začít něco dělat. Nejlepším krokem je změna jídelníčku.

Ani hodně zeleniny neškodí

Nikde není řečeno, že se z člověka toužícím po pěkném těle, musí zákonitě stát vegetarián, nicméně je pravdou, že se jedná o základ stravy vhodné k hubnutí. Zeleninou se totiž může člověk ládovat od rána do večera a stejně nebude přibírat. Jde totiž o kaloricky lehkou stravu, co je navíc plná různých vitamínů a minerálů. Tedy koktejlů zdraví. Když se k zelenině navíc přidají také ryby či luštěniny, není možné s takovou stravou tloustnout. A to ani když člověk jednou za uherský rok trošku zahřeší.

Jablko s metrem

Někdy to bez odborníků nejde

Pokud se nejedná vyloženě o morbidní obezitu, většinou se dá váha regulovat správnou úpravou stravy. Někdy to však nestačí. Když ani po změněn stravy nepůjdou kilogramy po nějaké době dolů, návštěva specialisty je určitě vhodná. Ten provede vhodné testy a dle výsledků pak nasadí léčbu. Někdy je však nutné čekat pár týdnů až měsíců, než bude mít lékař volný termín.