Vybíráte společné bydlení?

Tak a je to tady. Váš vztah dospěl konečně do toho stádia, kdy plánujete žít společně pod jednou střechou a už se přestat přemísťovat jen z jeho bytu do toho vašeho. Společné soužití je velká věc, která o vašem vztahu také hodně napoví. Budete totiž muset občas udělat i kompromisy a samozřejmě i zjistíte, jaké návyky a představy má o prostoru, který budete sdílet společně váš partner, který žil doposud sám.
Co předchází tomu, abyste se ve výběru shodli a jak volit prostory, ve kterých budete žít třeba už navždy?
dýně u domu

BYDLENÍ V BYTĚ MÁ SVÉ PLUSY

Bydlení, které zahrnuje několik pokojů a společné prostory s jinými obyvateli panelového domu, může být zpočátku vaše volba, která se vám bude zdát nejvhodnější. Mnoho párů volí byt jako jasnou cestu právě proto, že je  prostorný tak akorát a můžou řešit případné problémy s bydlením přímo s nájemníky domu a svým způsobem nemusí mít vůči němu zodpovědnost.
Má to však i negativní stránky, jakými jsou třeba domácí zvířata, které nejsou vždy tolerována a taktéž menší soukromí v podobě panelových zdí, přes které je mnohdy slyšet všechno.
kočka pod lampou

DŮM JAKO PŘEDSTAVA RODINNÉHO SOUŽITÍ

Jestli byste rádi bydleli v domě, je to pravděpodobně i z toho důvodu, že jako žena myslíte na potomky, které s vámi jednou budou velký dům obývat. Takový rodinný domek má však i daleko více požadavek, se kterými musíte počítat. Je to nejen vyšší cena, ale i péče o domek jako takový a množství práce na zahradě. Časově se rodinnému domu musíte věnovat daleko více než bytu a taktéž do něho více investovat z hlediska prostoru a vybavení.
vytetované kotvičky

Jak docílit toho, aby se vaše představy nerozcházeli?

Musíte si s partnerem promluvit o tom, co od společného bydlení očekáváte. A to ještě před tím, než v něm začnete bydlet! Jestli jsou vaše představy širšího zaměření, co se týče plánování rodiny, měl by to za všech okolností vědět. Další věcí je společné zařizování bydlení, které by nemělo být jen na úkor vašich požadavků.
Váš životní styl byste si neměla přesazovat, protože už nebudete žít sama, ale s mužem vašeho života.Z toho důvodu byste si měla růžové polštářky a lapače prachu v podobě dekorací odpustit a vybírat něco, co se líbí vám oběma jako páru.