Pohyb v pohodlí domova – to je Orbitrek

Pokud není ve vašich časových možnostech chodit pravidelně do fitness centra, ale přesto se chcete více hýbat a sportovat, pak se do toho můžete pustit i doma. Možností je spousty, vyzkoušet můžete třeba eliptický trenažér, známý pod pojmem „Orbitrek“. Toto cvičení je oproti klasickému rotopedu lepší v tom smyslu, že do pohybu zapojíte i ruce a méně zatěžujete vaše klouby. Naopak je to skvělý druh kardio cvičení tak trochu odlišný od klasické chůze nebo běhu.
muž na orbitreku
Nejprve budete stát před otázkou, jaký konkrétní stroj si pořídit. Možností je více, od základních strojů, až po ty pokročilejší, které jsou vybavené měřičem tepu nebo mají lépe vybavené tachometry, které vám měří rychlost, ujetou vzdálenost a spousty dalších funkcí. Různé stroje také mají různý počet obtížností, kdy je pak rozdíl v zátěži. Velkou výhodou je také to, že cvičení na eliptickém trenažéru je vhodné i pro osoby s nadváhou a při cvičení nenamáháte klouby tolik jako při běhu.
Až budete mít vámi vybraný konkrétní Orbitrek doma, bude vás nejspíše zajímat to, jak často a jak dlouho byste měli cvičit. Pokud toužíte shodit nějaké to kilo, pak se doporučuje cvičit 5x týdně 40 minut. Pokud se chcete jen udržovat v kondici a máte vedle Orbitreku ještě nějaký další pohyb, pak vám bude stačit věnovat cvičení na trenažéru 2x týdně 60 minut. Samozřejmě začínat se cvičením musíte pozvolna, zvláště pokud jste doposud nebyli na přílišný pohyb zvyklí.
cvičení na Orbitreku
A jaké výhody vám pravidelné cvičení na eliptickém trenažéru přinese?
Aby vás cvičení více bavilo, můžete ho spojit třeba se sledováním televize nebo poslechem hudby. Pravidelným cvičením posílíte horní i dolní končetiny, spálíte tuky, budete rychleji hubnout a snadno se zbavíte přebytečného tuku. Zároveň také toto cvičení pomáhá ke správnému držení těla, posílíte tím svaly kolem páteře a je tedy i prevencí proti bolestí zad.