Nebankovní americká hypotéka je jen jedním z mnoha druhů hypotečních úvěrů

Americký hypoteční úvěr (Americká hypotéka)

Jejím specifikem je neúčelovost – není třeba věřiteli prokazovat, k čemu peníze potřebujete. Pouze musíte být schopni ručit majetkem, tedy vůči věřiteli je v tomto případě provedena zástava nemovitosti. Zapůjčený obnos je většinou zhruba 60 – 70 procent hodnoty zastavovaného objektu a nebankovní americká hypotéka se pak splácí stejně jako všechny ostatní, přibližně do 15 – 20 let.
rostlinky na mincích.jpg

Hypotéka na obrat

Jsou to speciální finanční produkty pro OSVČ (osoba samostatně výdělečně činná). Jejich výhodou je možná kombinace s paušálními daňovými výdaji. Hypotéku lze tedy vyměřit s ohledem na výši obratu z podnikání.

Hypotéka na novomanžele

Ideální úvěrování pro mladé manžele ve věku do 36 let. Mají výhodnější podmínky, např. dočasné snížení měsíčních plateb, delší dobu splatnosti úvěru, nebo možnost dočasně splátky odložit. Výhodnější bývají i úrokové sazby, právě s přihlédnutím k začínajícímu společnému bydlení mladých rodin.

Hypotéka bez příjmu

Poměrně často využívaný způsob úvěrování, kde klient neodkládá svůj příjem, a to z nejrůznějších důvodů, většinou kvůli ochraně soukromí. Platí zde jistá omezení, zpravidla je vyžadováno pojištění úvěru proti neschopnosti jej pravidelně splácet. Úvěr také bývá limitován hodnotou LTV (Loan to value), která značí procenta vůči zástavní hodnotě nemovitosti. Většinou je v tomto případě LTV rovno 60 procentům.
hodně bankovek.jpg

Kombinovaný úvěr

Svou podobou se přibližuje klasické hypotéce, vždy se však jedná o kombinaci hypotéky a investičního životního pojištění, kapitálového pojištění, pořízení cenných papírů a dalších podobných finančních segmentů. Tento způsob úvěrování je výhodný především z hlediska smluvních podmínek klienta a věřitele.

Offsetový hypoteční úvěr

Ten se vyznačuje tím, že jej spojíte s vašimi uspořenými finančními obnosy uloženými na termínovaných vkladech a na spořicích účtech. Vaše vklady tvoří tzv. bilanční rezervu, jejíž výše je odečtena od celkové splatné částky hypotéky, přitom je tento vklad klientovi k dispozici. Výhodou je především výhodná úroková sazba, která se ovšem projeví u vyšších naspořených částek.