Akční letenky na Slovensko

Slovenská republika je samostatným státním subjektem od roku 1993. Do té doby byla součástí společného státu Čechů (Moravanů, Slezanů) a Slováků a samozřejmě včetně národnostních menšin. Desítky let byli lidé zvyklí cestovat v rámci republiky zejména vlakem a autobusem, ale také využívali letecké přepravy.

Cestování letadlem bylo však finančně nákladné a ani pro vnitrostátní linky nepředstavovalo levnou záležitost. A tak namísto letu z Prahy do Popradu se lidé trmáceli spoustu hodin ve vlaku, případně s trochou štěstí v lepších podmínkách v lůžkovém voze.

letadlo na dráze

Po otevření hranic světu a ukončení socialistické epochy se zvýšil zájem o lety do Popradu, ale to netrvalo dlouho, neboť bylo letiště na delší dobu uzavřeno z důvodu nevyhovující pojezdové dráhy a zastaralého technického vybavení letiště. Začala zde však probíhat rozsáhlá rekonstrukce a výstavba nového terminálu a od roku 2008 je popradská modernizovaná destinace opět v plném provozu pro pravidelné linky i charterové lety.

Máte-li zájem, je možné využít akčních letenek Levné letenky do cílového letiště Poprad – Tatry a samozřejmě i do dalších míst na Slovensku, jako jsou Košice či Bratislava, a pochopitelně i do jiných států světa. My bychom vás však rádi nasměrovali právě na Slovensko z několika důvodů: Snadno se tu domluvíte a zajistíte ubytování, Slováci jsou pohostinní a panují tu podobné zvyklosti, jako u nás.

Štrbské Pleso

Dalším důvodem jsou Vysoké Tatry, pokud jste tu nikdy nebyli, doporučujeme je navštívit od května do června nebo ke konci srpna, tehdy je to více klidu, méně turistů a relativně příznivé počasí. Tatry jsou jedním z nejkrásnějších pohoří na světě a neměli byste si nechat ujít místa jako Štrbské Pleso a vodopád Skok, Hrebienok a Bílikovu chatu, Lomnický štít, Zelené pleso, Tatranskou magistrálu, Kriváň, Popradské pleso, Solisko, Furkotskou dolinu a typickou architekturu ve Starém Smokovci.

5/5 - (3 votes)